Yedeklerin arşivlenmesi

E-Fatura Saklama / Arşivleme

E-FaturaYedekleme ve eFaturaSaklama / e-Fatura ArşivlemeZorunluluğuna MakroBackup Çözümleri;

MakroBackup, Gelir İdaresi Başkanlığının e-fatura mükelleflerine zorunlu kıldığı e-Fatura yedekleme ve e-fatura saklama ihtiyaçlarına özel çözümler sunmaktadır.

Bilindiği üzere GİB elektronik fatura mükelleflerine portalda kayıtlı 6 aydan daha eski olan eFatura kayıtlarını saklamayacağını, kaldıracağını duyurmuştu. Daha önceki aylara ait e-fatura kayıtlarının saklanması | arşivlenmesi yükümlülüğü eFatura mükelleflerine yüklenmiştir. Bu yükümlülük, mükellefleri e-Fatura kayıtlarını yedekleme ve e-Fatura kayıtlarını arşivleme arayışına sevketmiştir.

Elektronik fatura mükellefleri E-Fatura verilerini ya kendileri saklayacak / arşivleyecek yada bu görevi üçüncü kişiler nezdinde gerçekleştireceklerdir. “Başka mükelleflerden elektronik saklama hizmetinin alınması mükelleflerin elektronik faturalarının muhafaza ve ibraz sorumluluğunu ortadan kaldırmaz” ibaresi her durumda eFatura mükellefini kendi e-Fatura yedeklerini saklama ve arşivleme sistemini, alt yapısını kurmaya zorlamaktadır.
Şirket ve Kurumların otomatik e Fatura yedekleme ve e Fatura saklama diğer tabirle arşivleme ihtiyaçlarına, MakroBackup eksiksiz tam destek vermektedir.

Elektronik fatura verilerinin otomatik yedeklenmesi, dünya çapında kabul görmüş standartlar çerçevesinde güvenli bir şekilde saklanması ve arşivlenmesi ihtiyaçlarını hiç bir müdahaleye gerek kalmadan otomatik olarak gerçekleştirir.

Detaylı bilgi için “iletişim” bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.e_fatura_yedekleme_ve_arsivlemede_neden_makrobackup_tercih_edilmeli

E-Fatura Yedekleme & Arşivlemede Neden MakroBackup Tercih Edilmeli >>

gelir_idaresi_e-fatura_duyurusu

GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) ‘nın “e-Fatura Saklama Hizmeti” hakkındaki duyurusu >>

gelir_idaresi_e_fatura_hizmeti_basvuru_ve_taahhütnamesi
Mevzuatın daha iyi anlaşılabilmesi için GİB’nın “Elektronik Fatura Saklama Hizmeti Başvuru Formu ve Taahhütnamesi” aşağıda yayınlandığı gibi görüşünüze sunulmuştur.


Ücretsiz Bulut Yedeklemeye Hemen Başvurun
Ad Soyad:*  
Üyelik Tipi*
 
İl
 
İlçe
 
Telefon:*
Mail:*  
Şifre (6-15 Karakter):*  
Şifre Tekrar:*  
 

Üyelik Sözleşmesini okudum kabul ediyorum.