Veri yedekleme sistemi
veri yedekleme

MAKROBACKUP Sık Sorulan Sorular ?

Birden Fazla yedekleme sunucusu kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

Güvenlik nedenleriyle MakroBackup İstemci yalnızca ilk bulunan yedekleme sunucusuna bağlantı sağlar. İstemci güncelleme de bu şekildedir. Farklı bir yedekleme sunucu seçmek için MakroBackup İstemcinin kurulu olduğu dizinde 'server_idents.txt' dosyası düzenlenerek kullanmak istenilen sunucu anahtarı girilmelidir. Yedekleme sunucusu kimlik doğrulaması için sunucu anahtarına web arayüzünün durum kısmında ayrıntılar kısmından ulaşılarak (belirtilen karakterler arasında kalan kod '# I' ve server_ident.key içinde '#') ve 'server_idents.txt' dosyasına ek bir satır olarak bu anahtarı ekleyin. Başka bir seçenek de tüm yedekleme sunucuları için aynı anahtarı kullanmaktır.

Sunucuda istemci için "sunucu tarafından reddedildi" hatası alıyorum ve istemciyi yedeklemiyor !
Güvenlik nedeniyle MakroBackup istemci sadece ilk gördüğü MakroBackup sunucuya yedeklemenizi sağlar. Bu nedenlerden dolayı, her sunucunun rasgele bir sunucu anahtarı vardır. Sunucu yazılımını kaldırdığınızda ve sonra sunucuyu tekrar yüklediğinizde sunucu anahtarı otomatik olarak değişecektir. En iyi seçenek, sunucu üzerinde 'server_ident.key' dosyasını kaydetmek ve yeniden kurulumdan sonra bu dosyayı geri yüklemektir. Diğer seçeneklerimiz şunlardır:
• İstemcilerde 'server_idents.txt' dosyasını silip MakroBackup istemci backend hizmeti durdurduktan sonra 5 dk. bekleyin ve hizmeti yeniden başlatın.
• MakroBackup istemciyi kaldırın, 5 dk bekleyin ve sonra yeniden yükleyin. Bunu seçenekte eski ayarlarınız değişmeyecektir.
• Sunucudan sunucu anahtarını alın ve Kullanıcının 'server_idents.txt' dosyasına ekleyin.(Bu anahtar '# I' ve server_ident.key içinde '#' karakterleri arasındadır)

Kullanıcıda yedekleme yapıldı görünyor, ancak sunucuda yedekleme işlemi hala devam ediyor !

Değiştirilmiş dosyalar istemciden mümkün olduğunca hızlı kopyalanır. Sunucu kopyalama işlemi sonrasında dosyaları inceler ve dizin doğrulama işlemi yapar.
Bu işlem uzun zaman alabilir ve istemci bu işlem için gerekli değildir. Bu nedenle Kullanıcıda yedekleme işlemi bitmiş görünür.

veri yedekleme SSS sayfa1veri yedekleme SSS sayfa 2veri yedekleme SSS sayfa 3veri yedekleme SSS sayfa 4

Ücretsiz Bulut Yedeklemeye Hemen Başvurun
Ad Soyad:*  
Üyelik Tipi*
 
İl
 
İlçe
 
Telefon:*
Mail:*  
Şifre (6-15 Karakter):*  
Şifre Tekrar:*  
 

Üyelik Sözleşmesini okudum kabul ediyorum.