veri yedekleme


İnternet Üzerinden Online Veri Yedekleme

MakroBackup ile tüm kritik verilerinizi internet üzerinden online yedeklemek çok kolay, güvenli ve hızlıdır. Veri yedekleme sırasında hiç bir programı / servisi kapatmak gerekmez. Siz işinize bakarken MakroBackup; Veri Dosyaları, SQL Veritabanı Verileri, Outlook Veri Dosyaları vb. tüm kritik öneme sahip verilerinizi online yedekler ve felaket durumunda yedeklenmiş dosyalarınıza her yerden ulaşabilir ve verilerinizi profesyonel destek almadan kolayca kurtarabilirsiniz.

MakroBackup ile internet üzerinden online veri yedeklemek için yüksek hızlı internet bağlantısı gerekmez. ADSL internet bağlantısı üzerinden Fiber internet, Metro internet gibi yüksek hızlı internet bağlantısı olmadan bile Sunucu ve Bilgisayarlarınızı hızlı bir şekilde yedeklemek mümkün.

Verilerinizi dilerseniz sahip olduğunuz MakroBackup Yedekleme Ünitesi'ne yedekleyebilir, dilerseniz MakroBackup Bulut Yedekleme Servislerine üye olarak donanım yatırımı yapmadan minimum maliyetle verilerinizi güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

internet üzerinden yedekleme


TTnet faturası, Turkcell faturası, PTT faturası adı altında mail ile ulaşan Cryptolocker virüsünün dosyaları şifrelemesi, Uzak Masaüstü kanalıyla Sunucu ve Bilgisayarlarda dosyaların şifrelenmesi gibi veri kayıpları olaylarının artması ile uzak sunuculara / depolama birimlerine yedekleme ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. MakroBackup ile yedeklenen veri doslayaları ister dahili yMakroBackup Yedekleme Ünitesinde olsun ister MakroBackup Bulut Depolama sunucularında farketmez veri dosyalarınızın şifrelenme, silinme ve hacker saldırılarından etkilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Uzaktan Yedekleme olarak adlandırılmakta olan Online Yedekleme bazı kişiler tarafından yedeklemenin internet üzerinden gerçekleşmesi nedeniyle güvensiz bir yedekleme yöntemi olarak görülmektedir. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir. Yedeklenecek veri dosyaları istemci Bilgisayar veya Server üzerinde AES-256 gibi çok yüksek güvenilirlik standardında şifrelenir ve Yedekleme Ünitenize veya Bulut Depolama birimlerine kadar veriler yüksek güvenlikte transfer edilir.

Verilerin internet üzerinden sürekli ve hızlı yedeklenebilmesi için Block Differential özelliği geliştirilmiştir, Block Differential özelliği ile çok ufak boyutlara indirgenen veri blokları, transfer esnasında sıkıştırılır ve sunucuya taşınacak yedek verinin boyutu muazzam derecede ufalmış olur.

Yine internet üzerinden yedeklemenin güvenliğini sağlamak amacıyla veriler AES256 şifreleme sistemiyle şifrelenerek transfer edilmektedir.
Ayrıca istemcilerin yerel ağda oldukları zaman hangi şekilde yedeklenecekleri ve internet ortamındayken hangi şekilde yedeklenecekleri ve kullanılacak ağ bant genişliği ayrı ayrı tanımlanabilmektedir.

Ücretsiz Bulut Yedeklemeye Hemen Başvurun
Ad Soyad:*  
Üyelik Tipi*
 
İl
 
İlçe
 
Telefon:*
Mail:*  
Şifre (6-15 Karakter):*  
Şifre Tekrar:*  
 

Üyelik Sözleşmesini okudum kabul ediyorum.