Veri yedekleme sistemi
veri yedekleme

MAKROBACKUP Sık Sorulan Sorular ?


Ara:

Birden Fazla yedekleme sunucusu kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

Güvenlik nedenleriyle MakroBackup İstemci yalnızca ilk bulunan yedekleme sunucusuna bağlantı sağlar. İstemci güncelleme de bu şekildedir. Farklı bir yedekleme sunucu seçmek için MakroBackup İstemcinin kurulu olduğu dizinde 'server_idents.txt' dosyası düzenlenerek kullanmak istenilen sunucu anahtarı girilmelidir. Yedekleme sunucusu kimlik doğrulaması için sunucu anahtarına web arayüzünün durum kısmında ayrıntılar kısmından ulaşılarak (belirtilen karakterler arasında kalan kod '# I' ve server_ident.key içinde '#') ve 'server_idents.txt' dosyasına ek bir satır olarak bu anahtarı ekleyin. Başka bir seçenek de tüm yedekleme sunucuları için aynı anahtarı kullanmaktır.


 


Kullanıcıda yedekleme yapıldı görünyor, ancak sunucuda yedekleme işlemi hala devam ediyor !

Değiştirilmiş dosyalar istemciden mümkün olduğunca hızlı kopyalanır. Sunucu kopyalama işlemi sonrasında dosyaları inceler ve dizin doğrulama işlemi yapar.
Bu işlem uzun zaman alabilir ve istemci bu işlem için gerekli değildir. Bu nedenle Kullanıcıda yedekleme işlemi bitmiş görünür.


Birden fazla yedekleme sunucusu kullanmak istiyorum ne yapmam gerek ?

Güvenlik nedenleriyle MakroBackup İstemci yalnızca ilk bulunan yedekleme sunucusuna bağlantı sağlar. İstemci güncelleme de bu şekildedir. Farklı bir yedekleme sunucu seçmek için MakroBackup İstemcinin kurulu olduğu dizinde 'server_idents.txt' dosyası düzenlenerek kullanmak istenilen sunucu anahtarı girilmelidir. Yedekleme sunucusu kimlik doğrulaması için sunucu anahtarına web arayüzünün durum kısmında ayrıntılar kısmından ulaşılarak (belirtilen karakterler arasında kalan kod '# I' ve server_ident.key içinde '#') ve 'server_idents.txt' dosyasına ek bir satır olarak bu anahtarı ekleyin. Başka bir seçenek de tüm yedekleme sunucuları için aynı anahtarı kullanmaktır.


Kullanıcıda yedekleme yapıldı görünüyor, ancak sunucuda yedekleme işlemi hala devam ediyor.

Değiştirilmiş dosyalar istemciden mümkün olduğunca hızlı kopyalanır. Sunucu kopyalama işlemi sonrasında dosyaları inceler ve dizin doğrulama işlemi yapar. Bu işlem uzun zaman alabilir ve istemci bu işlem için gerekli değildir. Bu nedenle Kullanıcıda yedekleme işlemi bitmiş görünür.


Windows İmaj Yedekleme | System State Yedekleme Özeti

MakroBackup imaj yedekleri Microsoft VHD formatında saklanır. Vhd dosyaları sanal sabit disk kalıpları şeklindedir. MakroBackup imaj geri yükleme | kurtarma konsoluna CD / DVD ve USB bellek ile sistemi boot etmek suretiyle sistem yedeklendiği zamana geri yüklenebilir. Ayrıca Microsoft HyperV, VMware, Acronis ve benzeri geniş standardı destekleyen uygulamalar ve platformalar tarafından en direk geri yüklenebilir formatta olur geniş desteği mevcuttur. Microsoft Hyper-V ortamına hiç bir ekstra yazılıma gerek kalmadan direk sanal makina olarak geri yüklenebilir. Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemlerine doğrudan sistem ayarları-> yönet-> Bilgisayar yönetimi-> Disk yönetimi-> Diğer Eylemler altında bir sabit disk olarak bu vhd dosyasını eklemenize izin verir -> Sanal Sabit Disk ekleyin.Bu işlemden sonra windows gezgininde İmaj başka bir sürücü olarak görünecektir. Bu şekilde imaj dosyası içerisinde istediğiniz dosyaya ulaşabilirsiniz fakat bu işlemi imaj dosyası yerel diskinizdeyse yapabilirsiniz.


Dosyaları hariç tutma nasıl yapılır ?

Dosya uzantıları belirterek hariç tutma işlemi yapabilirsiniz. Tüm MP3 ve film dosyalarını hariç tutma istiyorsanız aşağıdaki gibi ayarlanabilir: * Mp3,.. * Avi,. * Mkv,. * Mp4,. * Mpg;. * Mpeg
Örneğin bir dizin hariç tutmak istiyorsanız aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:
* / Temp / * (ya da * \ Temp \ *) Bu işlem Temp adlı dizin içindeki bütün dosyaları hariç tutacaktır.Ayrıca tam yerel ad verebilirsiniz
C: \ Users \ Kullanıcı \ AppData \ Local \ Temp \ * veya
C \ Users \ Kullanıcı \ AppData \ Local \ Temp \ *
Kurallar noktalı virgül (";") ile ayrılır. Windows istemcileri için bir ters eğik çizgi ("\") Linux istemcileri ("/") için eğik çizgi kullanın.


MakroBackup Cryptolocker virüsüne karşı koruma sağlar mı ?

MakroBackup merkezi veri yedekleme üniteleri ve Bulut Yedekleme servisleri cryptolocker virüsü ve benzeri tüm virüs türlerine ve tehditlere karşı benzersiz yüksek güvenlik sağlar. Virüsler ve bilgisayar korsanları verilere zarar vermek için çoğunlukla windows paylaşımını kullanırlar. MakroBackup ürünlerinde ne yedeklenecek istemci tarafında nede yedekleme sunucusu (depolama alanı) tarafında hiç bir veri kaynağını paylaşıma açmak gerekmez. Bilindiği üzere windows paylaşımı şifreli olarak paylaşılsa bile çok profesyonel bilgiye gerek kalmadan belirli araçlarla bu şifreler kolaylıkla kırılabilmektedir. MakroBackup CryptoLocker virüsünü engellemez ancak şifrelenen dosyaların kurtarılmasını sağlar. CryptoLocker virüsüne çözüm henüz üretilmiş değil, en azından bu yazımızı hazırladığımızda CryptoLocker virüsünün çözümü yoktu. Verilerinizi MakroBackup ile yedeklemek suretiyle verilerinizi cryptolocker virüsü dahil tüm tehditlere karşı koruyabilirsiniz.Ücretsiz Bulut Yedeklemeye Hemen Başvurun
Ad Soyad:*  
Üyelik Tipi*
 
İl
 
İlçe
 
Telefon:*
Mail:*  
Şifre (6-15 Karakter):*  
Şifre Tekrar:*  
 

Üyelik Sözleşmesini okudum kabul ediyorum.